Jak na odsávání výparů v technických provozech a dílnách?

Problematika odvětrávání průmyslových provozů s dlouhodobým pobytem osob je definovaná celou řadou norem, vládních nařízení a hygienických předpisů pro jednotlivá odvětví výroby a služeb. Tyto však vesměs nezahrnují pouze požadavky na kvalitu vzduchu a účinné odsávání zplodin škodlivých zdraví, ale také na zachování mikroklimatu vnitřních prostor, takzvané tepelné pohody.

Je prokázáno, že mikroklimatické podmínky výrazně ovlivňují pracovní výkon a tepelná rovnováha nemalou měrou přispívá k jeho optimalizaci. Přirozené odvětrávání výparů, což je větrání okny a běžnými stavebními otvory, bývá ve zvlášť exponovaných prostorách mnohdy neúčinné a nerovnoměrné. Studený vzduch z venku navíc interiér zejména v zimních měsících výrazně ochlazuje a následně je nutné přitápění. Co s tím?

Test kouřivosti

A. 0 minut                                                                  B. po 4 minutách
 

C. po 8 minutách                                                       D. po 12 minutách

 

Odsávání plynů s úsporou nákladů na teplo

I klasická vzduchotechnika při nuceném větrání, kdy výměna znehodnoceného vzduchu probíhá za pomocí ventilátorů, nebere většinou v potaz tepelné ztráty při tomto oběhu a pouze čistí zplodiny. Lokální rekuperační jednotka TX 3100A je proto naprosto ideálním řešením pro všechny, kdo potřebují aktivní odsávání škodlivých zplodin a zároveň chtějí ušetřit nemalé prostředky za vytápění a udržet rovnoměrné, příjemné mikroklima v celé oblasti.

TX 3100A je totiž oproti běžné vzduchotechnice vybavena rotačním rekuperačním výměníkem. Dochází v něm k tepelné výměně a čerstvý vzduch z venku je při nasávání ohříván teplotou odsávaného vzduchu zevnitř. Při odvětrávání škodlivých plynů tak do interiéru neproudí chladný vzduch, ale již předehřátý. Díky tomu nedochází k výraznému ochlazování prostor a pro zachování tepelné pohody není třeba přitápět víc než je běžné.

Jediné zařízení je schopno vyčistit a ohřát až 3 500 m3 vzduchu za hodinu s vynikající rekuperační účinností 75 %. Obě výměníkové komory jsou od sebe dokonale izolovány a kupříkladu ani během odsávání svářecích plynů nedochází k mísení odsávaného znehodnoceného vnitřního vzduchu s čerstvým venkovním. Efektivita zařízení je ještě zvyšována pomocí Coandova efektu: přiváděný vzduch je po místnosti rovnoměrně distribuován pod úhlem 360 stupňů a dodatečně tak ještě využívá energii teplého vzduchu, hromadícího se pod střechou či stropem.

Regulace odvětrávání zplodin v průmyslu a výrazné úspory

Lokální rekuperační jednotka TX 3100A je vybavena inteligentním regulátorem s přehledným displejem, jenž plně přizpůsobí její výkon požadavkům uživatele. K dispozici jsou rozmanité možnosti nastavení různých provozních režimů dle teplotních specifik a časového harmonogramu odsávání  průmyslových provozů.

TX 3100A je plně decentralizovaná rekuperační jednotka, nepotřebuje tedy žádná přídavná potrubí či napojení na jinou vzduchotechniku. Lze ji snadno namontovat přímo do střech se sklonem 0 až 45 stupňů a má jediný distribuční vývod dovnitř.

Odsávání škodlivých plynů všude, kde potřebujete

Toto unikátní vzduchotechnické zařízení je vhodné zejména pro velmi úsporné, avšak nebývale účinné odvětrávání škodlivých výparů. Uplatní se všude, kde vznikají zplodiny z výroby a zajišťuje například odsávání výfukových zplodin či odvětrávání svářecích výparů. Hodí se k odsávání autodílen, do garáží, lakoven a procesů pracujících se syntetickými barvami a rozpouštědly. Je ideální do tiskáren a chemických provozů k odsávání škodlivých výparů či do potravinářských a zemědělských prostor, jež obvykle bývají zdrojem nepříjemného zápachu. Další ideální aplikací TX 3100A jsou krytá sportoviště a sportovní haly, v nichž je nutno zajistit dostatečný přísun čerstvého vzduchu bez teplotních výkyvů a udržovat stabilní klima.

Jedinou potřebnou údržbou zařízení je jednoduchá výměna vnitřních filtrů, která se provádí dvakrát až čtyřikrát ročně. S TX 3100 tak získáte nenáročného, avšak neocenitelného pomocníka pro účinné a úsporné odvětrávání provozů a dílen.

Reference TX3100A

 • Odsávání výparů a zplodin v provozech | Fitness
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech | Hangár
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech | Sportovní hala
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech | Průmyslová hala
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech | Montáž ve světlíku
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech
 • Odsávání výparů a zplodin v provozech

Řešíte odvětrávání výrobní haly? Větrání sportovní haly? Nebo snad odsávání výfukových plynů z autodílny?

Poradíme Vám zcela nezávazně. Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na konci stránky a uvidíte, že společně najdeme vhodné řešení.

Více informací o jednotce TX 3100A

 

Kontaktujte násMáte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat.

Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš email:
* Dotaz:
*

KONTAKT ...

725 136 051

info@turbovex.cz

 

vyrobilo NetAction.cz - wedos